12 czerwca 2018r. grupa pięcio- i sześciolatków z Przedszkola nr 3 im. Krasnala Hałabały odwiedziła Stację Uzdatniania Wody w Załęczu w ramach edukacji ekologicznej. Przedszkolakom zostały przedstawione poszczególne etapy poboru i uzdatniania wody w naszym Zakładzie. W laboratorium zakładowym dzieci zobaczyły sprzęt laboratoryjny oraz usłyszały o metodach badania różnych parametrów wody dostarczanej do odbiorców.

W drugiej kolejności przedszkolaki udały się na Oczyszczalnię Ścieków w Rawiczu.

Tam dzielnie przeszli przez cały proces oczyszczania ścieków, usłyszeli o sposobie oczyszczania ścieków, czyli tego, co powstaje w wyniku użycia czystej wody w codziennym funkcjonowaniu.

Każdorazowo zachęcamy zwiedzających do picia wody bezpośrednio z kranu, ponieważ nasza woda jest wodą przede wszystkim dobrej jakości a do tego jest smaczna i zdecydowanie tańsza od butelkowej kupowanej w sklepie. Dodatkowo staramy się szerzyć wśród naszych najmłodszych przybyszy nawyk wyrzucania zużytych rzeczy tj.: patyczki do uszu, mokre chusteczki, płatki kosmetyczne, włosy itp. do śmieci a nie do kanalizacji.